Ta strona używa plików cookie. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na używanie cookie, zgodnie z aktualnymi ustawieniami przeglądarki.

Akceptuję

Żłobek Miejski w Węgrowie

Zadzwoń do nas +48 25 308 11 88

Zapisy

Ogólne zasady rekrutacji dzieci

1.     Zapisy do Żłobka prowadzone są przez cały rok, kartę można składać w dowolnym momencie roku. 

2.     Przyjęcia dzieci odbywają się w miarę istnienia wolnych miejsc, jednak zwykle miejsca zwalniają się od nowego roku szkolnego. 

3.     Rodzice ubiegający się o przyjęcie dziecka do Żłobka zobowiązani są do złożenia karty zgłoszenia dziecka.

4.     Żłobek Miejski przyjmuje dzieci zamieszkałe na terenie miasta Węgrowa. Dzieci spoza miasta Węgrowa będą przyjmowane do Żłobka tylko w sytuacji braku chętnych dzieci z miasta Węgrowa.

5.     W postępowaniu rekrutacyjnym (które odbywa się zawsze na wiosnę i dotyczy kolejnego roku szkolnego) brane są pod uwagę następujące kryteria:

a.     W pierwszej kolejności przyjmowane są dzieci z rodzin wielodzietnych i dzieci niepełnosprawne z orzeczeniem o niepełnosprawności, a ponad to:

b.     Dzieci rodziców samotnie wychowujących dzieci,

c.     Dzieci rodziców pracujących, uczących się w trybie dziennym lub znajdujących się nagle w trudnej sytuacji życiowej,

d.     Dzieci, których rodzeństwo już uczęszcza do Żłobka,

e.     Z interwencji różnych instytucji publicznych np. CPS, Kurator Sądowy.

6.     Dzieci nieprzyjęte do Żłobka z powodu braku wolnych miejsc umieszczane są na liście oczekujących na przyjęcie.

7.     Naboru dzieci do Żłobka dokonuje Dyrektor przy pomocy komisji rekrutacyjnej.

8.     Postępowanie rekrutacyjne przeprowadza się co roku na wolne miejsca w żłobku, w terminie określonym przez dyrektora (jest to zwykle marzec lub kwiecień, terminy i zasady podawane są do publicznej wiadomości).

9.     Żłobek sprawuje opiekę nad dziećmi w wieku od 20 tygodnia życia do końca roku szkolnego, w którym dziecko ukończy 3 rok życia lub w przypadku, gdy niemożliwe lub utrudnione jest objęcie dziecka wychowaniem przedszkolnym do 4 roku życia.

10. Dzieci w Żłobku zapisywane są do grup według ich zbliżonego wieku oraz rozwoju psychofizycznego. W Żłobku funkcjonują 2 grupy dzieci: maluchy (Pszczółki) oraz starszaki (Sówki). Ogółem są 32 miejsca.

Kontakt

Budynek Żłobka

Menu


logo

 Żłobek Miejski w Węgrowie

 czynny pon.-pt. 06:40 - 16:30

 

     ul. Szamoty 33, 07-100 Węgrów

    +48 25 308 11 88

     sekretariat@zlobek.wegrow.com.pl

 

        

 

logo